Aranżacja domu w stylu Art Deco - jak stworzyć elegancką i luksusową przestrzeń?

Art Deco

Styl Art Deco powstał w latach 20. XX wieku we Francji i szybko zyskał popularność na całym świecie. Charakteryzuje się on luksusowymi detalami, geometrycznymi wzorami i futurystycznymi kształtami. Aranżacja wnętrz w stylu Art Deco to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie elegancki i oryginalny design.


Zacznij od...

Jeśli chcesz urządzić swój dom w stylu Art Deco, to warto zacząć od salonu lub jadalni. W tym stylu dużą rolę odgrywają meble, dlatego warto postawić na kanapy, fotele i stoły wykonane z ciemnego drewna i metalu. Kształty mebli powinny być proste i geometryczne, a tapicerka powinna być wykonana z luksusowych materiałów, takich jak welur lub skóra.


Kolorystyka

Jeśli chodzi o kolory, to warto postawić na połączenie czerwieni, czerni, złota i srebra. Dodatki takie jak lustra, lampy, zegary i ozdobne poduszki powinny być również utrzymane w tym stylu. Warto pamiętać, że w stylu Art Deco małe detale odgrywają ogromną rolę, dlatego warto postawić na ozdoby w kształcie geometrycznych wzorów, np. kryształowe wazony, srebrne tace, czy zegarki wiszące na ścianie.


Sypialnia

W sypialni w stylu Art Deco warto postawić na łóżko z mosiężnymi stojakami, pościel wykonaną z jedwabiu lub satyny, a także ozdobne poduszki. Do tego warto dobrać ciemną szafę i nocne szafki z lustrem, które będą stanowiły funkcjonalne i stylowe uzupełnienie wystroju sypialni.


Łazienka

W łazience w stylu Art Deco warto postawić na płytki w geometryczne wzory, ciemną armaturę, białe umywalki i wannę z chromowanymi elementami. Do tego warto dobrać ozdobne lampki i lustra, które dodadzą blasku i elegancji.

Stwórz swoje eleganckie wnętrze

Aranżacja domu w stylu Art Deco to doskonały wybór dla osób, które cenią sobie oryginalny design i luksusowe detale. Meble i dodatki powinny być wykonane z najlepszych materiałów, a kolory utrzymane w ciepłej, eleganckiej tonacji. Warto zainwestować w ozdobne detale, takie jak kryształowe wazony, lustra i zegary, które dodadzą blasku i wyjątkowego charakteru całej aranżacji.

FAQ:

Jakie są charakterystyczne elementy stylu Art Deco?

Do charakterystycznych elementów stylu Art Deco należą m.in. geometryczne wzory, futurystyczne kształty, luksusowe materiały i detale oraz połączenie kolorów, takich jak czerwień, czerń, złoto i srebro.

Jakie kolory powinny przeważać w aranżacji domu w stylu Art Deco?

W aranżacji domu w stylu Art Deco powinny przeważać kolory ciepłe i eleganckie, takie jak czerwień, czerń, złoto i srebro. Ważne jest, aby kolory były dobrze dobrane i utrzymane w spójnej tonacji.

Jakie ozdoby powinny znaleźć się w domu urządzonym w stylu Art Deco?

W stylu Art Deco ważne są małe detale, takie jak kryształowe wazony, srebrne tace, ozdobne poduszki czy zegary wiszące na ścianie. Ważne jest, aby ozdoby były utrzymane w geometrii i miały luksusowy charakter.

Jak urządzić sypialnię w stylu Art Deco?

W sypialni w stylu Art Deco warto postawić na łóżko z mosiężnymi stojakami, pościel wykonaną z jedwabiu lub satyny oraz ciemną szafę i nocne szafki z lustrem. Ważne jest, aby dodatki utrzymane były w spójnej tonacji i posiadały geometryczne wzory.

Jak urządzić łazienkę w stylu Art Deco?

W łazience w stylu Art Deco warto postawić na płytki w geometryczne wzory, ciemną armaturę, białe umywalki i wannę z chromowanymi elementami. Do tego warto dobrać ozdobne lampki i lustra, które dodadzą blasku i elegancji.

Popularne posty z tego bloga

Profesjonaliści doradzają: Jak urządzić mieszkanie w stylu rustykalnym?

Jak urządzić przestrzeń na balkonie lub tarasie?

Profesjonaliści doradzają: Jak urządzić przestrzeń biurową w domu? Zaaranżuj swoje miejsce do pracy