Profesjonaliści doradzają: Jak urządzić mieszkanie w stylu rustykalnym?

Styl rustykalny to jeden z najpopularniejszych stylów wystroju wnętrz, który charakteryzuje się naturalnymi materiałami, ciepłymi kolorami i prostotą form. Jeśli chcesz urządzić swoje mieszkanie w stylu rustykalnym, to w tym artykule znajdziesz kilka porad, jak to zrobić w profesjonalny sposób.


1. Wybierz naturalne materiały

Styl rustykalny to styl, który ceni naturalne materiały. Dlatego też, gdy urządzasz swoje mieszkanie w tym stylu, warto postawić na meble wykonane z drewna, kamienia, wikliny czy lnu. Te materiały nie tylko pięknie wyglądają, ale także zapewniają ciepło i przytulność przestrzeni.

2. Stwórz klimat przytulności

Styl rustykalny to styl, który nawiązuje do życia na wsi i natury. Dlatego też, aby uzyskać w swoim mieszkaniu klimat przytulności, warto postawić na dodatki, takie jak miękkie poduszki, pledy, dywany, które zapewnią nam komfortowe miejsce do wypoczynku.


3. Postaw na ciepłe kolory

Kolory są ważnym elementem wystroju w stylu rustykalnym. Najczęściej stosowane są ciepłe kolory, takie jak brązy, beże, zielenie czy odcienie czerwieni. Dzięki nim uzyskamy w naszym mieszkaniu przytulny i ciepły klimat.

4. Wykorzystaj elementy ze stali nierdzewnej

Stal nierdzewna to materiał, który idealnie pasuje do wystroju w stylu rustykalnym. Możemy zastosować ją w postaci lamp, uchwytów, stolików czy elementów dekoracyjnych. Dzięki temu uzyskamy interesujący kontrast między ciepłymi, naturalnymi materiałami a metalicznymi dodatkami.


5. Zadbaj o oświetlenie

Oświetlenie jest bardzo ważnym elementem wystroju w stylu rustykalnym. Dlatego też warto postawić na ciepłe światło, które wprowadzi przytulny klimat do naszego mieszkania. Możemy zastosować lampy wiszące, stojące czy kinkietowe, które będą idealnie pasowały do wystroju w tym stylu.

6. Dodaj elementy z natury

Styl rustykalny to styl, który nawiązuje do natury. Dlatego też warto wprowadzić do naszego mieszkania elementy z natury, takie jak rośliny czy kwiaty. Możemy zastosować je w postaci doniczek, wazonów czy nawet suszonych gałęzi, które pięknie ozdobią naszą przestrzeń.


FAQ:

Czy dodatki vintage będą pasować do stylu rustykalnego?

Tak, jeśli chcesz dodać swojemu wystrojowi rustykalnemu jeszcze więcej uroku, warto postawić na elementy vintage. Mogą to być stare zdjęcia, plakaty czy nawet meble, które nadadzą przestrzeni jeszcze większego charakteru.

Jakie tekstylia wykorzystać w aranżacji rustykalnej?

Tekstylia to ważny element wystroju w stylu rustykalnym. Możemy zastosować je w postaci miękkich poduszek, narzut czy firanek. Dzięki nim uzyskamy jeszcze większą przytulność i ciepło w naszej przestrzeni.

Popularne posty z tego bloga

Jak urządzić przestrzeń na balkonie lub tarasie?

Profesjonaliści doradzają: Jak urządzić przestrzeń biurową w domu? Zaaranżuj swoje miejsce do pracy