Profesjonaliści doradzają: Jak urządzić mieszkanie w stylu boho?

Styl boho to propozycja dla tych, którzy kochają swobodę, przyjazną atmosferę i niekonwencjonalne podejście do aranżacji wnętrz. Charakterystyczny dla tego stylu jest użycie intensywnych kolorów, rozmaitych tekstyliów, motywów roślinnych oraz naturalnych materiałów. Urządzając mieszkanie w stylu boho, można stworzyć przytulną i oryginalną przestrzeń.


Oto kilka rad, jak urządzić mieszkanie w stylu boho:

1. Zadbaj o kolorystykę

W stylu boho intensywna i odważna kolorystyka jest bardzo ważna. Można połączyć ze sobą różne kolory i wzory, jednak ważne jest, aby zachować harmonię między nimi. Warto postawić na barwy inspirowane naturą, takie jak zieleń, turkus, fiolet czy czerwień.

2. Wykorzystaj rozmaite tekstylia 

Styl boho to przede wszystkim obfitość różnych tkanin. Można połączyć ze sobą wzory etniczne, kwiatowe i geometryczne. Warto też postawić na ciepłe i miękkie tkaniny, takie jak welur, wełna czy bawełna, aby stworzyć przyjemną atmosferę w pokoju.


3. Zainwestuj w rośliny

Rośliny to nieodłączny element stylu boho. Warto postawić na różne gatunki, takie jak np. monstera, paprocie czy kaktusy, które będą stanowić naturalne ozdoby pokoju. Rośliny wprowadzą do wnętrza świeżość i sprawią, że przestrzeń będzie bardziej przyjazna dla oka.

4. Zastosuj naturalne materiały 

W stylu boho ważne są surowce naturalne, takie jak drewno, rattan czy wiklina. Można zastosować je w różnych formach, na przykład w postaci stolika, krzesła czy kosza. Naturalne materiały wprowadzą do wnętrza przytulny i ciepły klimat.


5. Znajdź odpowiednie oświetlenie 

W stylu boho ważne jest odpowiednie oświetlenie, które wprowadzi do wnętrza przyjemną atmosferę. Można postawić na lampy w stylu orientalnym, a także na lampy w kształcie kuli lub tkaninowe lampy z frędzlami.

FAQ:

Czy styl boho pasuje tylko do dużych przestrzeni?

Nie, styl boho może być stosowany zarówno w dużych, jak i w małych przestrzeniach mieszkalnych. Ważne jest, aby odpowiednio dobrać meble i dodatki, aby nie zdominowały one pokoju.

Czy w stylu boho można stosować elementy metalowe?

Tak, w stylu boho można stosować elementy metalowe, jednak należy pamiętać o zachowaniu balansu między naturalnymi materiałami a metalami, aby uniknąć zbyt ostrego efektu.

Czy w stylu boho można łączyć ze sobą różne style meblowe?

Tak, styl boho to połączenie różnych stylów meblowych, jednak ważne jest, aby zachować spójność wizualną i harmonię między meblami. Można na przykład połączyć rustykalne meble z modernistycznymi dodatkami.

Popularne posty z tego bloga

Profesjonaliści doradzają: Jak urządzić mieszkanie w stylu rustykalnym?

Profesjonaliści doradzają: Jak urządzić przestrzeń biurową w domu? Zaaranżuj swoje miejsce do pracy

Jak urządzić przestrzeń na balkonie lub tarasie?